CO SE DĚJE NA STAVBĚ ANEB
JAK NA STAVBY A REKONSTRUKCE

STAVBA

rekonstrukce rodinného domu

Všechno má svou životnost a nic nevydrží věčně. Dokonce ani dům ne. Po čase se začne projevovat stárnutí a opotřebení materiálu a v tu chvíli je třeba začít s rekonstrukcí. Pokud problémy nebudete řešit postupně, nakupí se vám a v jistém momentě se už vůbec nevyplatí dům rekonstruovat a bude výhodnější jej postavit celý znovu. To by byla škoda, proto je výhodnější věnovat se rekonstrukci včas. Rekonstrukce rodinného domu je zapotřebí také tehdy, pokud vlastníte starší dům, který chcete upravit dle vašich představ. Pod pojmem rekonstrukce si každý představí něco jiného, může jít o výměnu střechy, novou fasádu, ale také kompletní zbudování nové terasy, bazénu nebo verandy. Záleží na konkrétních požadavcích každého klienta.  

Celý článek

betonové ploty

Stále vašemu domu schází oplocení? Potom neváhejte a dopřejte mu jej klidně na podzim. Ploty není problém stavět i v zimě, dovolí-li počasí. Dokud nemáte kolem domu pořádný plot, nemůžete říct, že je váš dům zcela dokončen. Při výběru si dejte záležet, aby byl plot kvalitní, odolný a také esteticky zpracovaný, protože vám jde určitě o to, aby vám zajistil dokonalý pocit bezpečí, soukromí a také ochrany vašeho majetku.  

Celý článek
Naši partneři
Vše pro dům a byt
Odolné plastové vchodové dveře pořídíte od české firmy PERITO!
Tip na originální foto tapety na zeď.

Pokud vlastníte byt nebo rodinný dům, mělo by vás zajímat, jak svůj majetek řádně ochránit! Před čím? Hrozeb je celá řada. Vaši nemovitost může poškodit vichr, kroupy, silný mráz, přepětí v síti, záplava a třeba i neopatrný soused. Nabízí se 2 základní varianty v podobě pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Stačí jen jedna, nebo se vyplatí mít obě? 

Celý článek

sanace zdivaPrůnik vlhkosti do zdiva je nepříjemná věc pro všechny majitelé objektu. Někdy je na vině špatné větrání či nedostatečné vytápění, jindy hlavní roli hrají povětrnostní podmínky a vnější okolí zdiva. Společný jmenovatel je ale v tom, že zdivo není dostatečně dobře proti vlhkosti chráněno. Ať už chybí hydroizolační vrstva, není kvalitní nebo omítky nemají hydrofobní vlastnosti.

Celý článek

 

tepelné čerpadloKdo by chtěl v dnešní době za něco platit víc než musí? Jako příklad za všechny poslouží vytápění. Vezměme si elektrické a plynové kotle. Jejich pořizovací cena není zrovna nízká, potom musíte pravidelně jednou za rok nechat provést revizi kotle, abyste nepřišli o záruku, a ta samozřejmě také něco stojí. Navíc platíte ještě za to, co protopíte. Nezdá se vám to jako hodně peněz, které vám protečou radiátorem? Můžete to zastavit, stačí si pořídit úspornější topidlo, tím může být tepelné čerpadlo. Je pravda, že pořizovací náklady nejsou zrovna nejnižší, nemusíte však absolvovat žádné revizní kontroly jen kvůli záruce a to nejlepší, za vytápění značně ušetříte, protože tepelné čerpadlo získává energii z okolního prostředí. 

Celý článek

Komín pro každý dům

Komín pro každý dům

Komín je velmi důležitá součást domu, v závislosti na typu vytápění je třeba řešit také kvalitu odvodu spalin. Když se rozhlédnete po sousedních domech, velká spousta z nich se pochlubí novými komíny. Ptáte se proč? Hlavní důvod je třeba hledat v systému vytápění, dříve se mnohem víc topilo plynem, spaliny z plynu jsou poměrně málo agresivní a i zděný komín tak vydrží dlouho sloužit. Vzhledem k tomu, že však ceny plynu stoupají, stále více lidí hledá alternativní způsob vytápění, protože nechtějí nebo ani nemohou tolik platit za topení. Do módy se tak dostává staré známé topení tuhými palivy.

Celý článek

Jak zajistit doma zdravé ovzduší

Jak zajistit doma zdravé ovzduší

Snad každý z nás chce bydlet v příjemném prostředí, kde je optimální teplota a svěží vzduch. Proto je třeba věnovat dostatečnou pozornost zejména výměně vzduchu, systému chlazení či rekuperaci. Konkrétním řešením se zabývá vzduchotechnika. Firma SORKE spol. s r.o. Pardubice se specializuje na dodávky a montáž technických zařízení pro větrání, teplovzdušný ohřev a chlazení.

Celý článek
předchozí 2 strana z 7 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně