CO SE DĚJE NA STAVBĚ ANEB
JAK NA STAVBY A REKONSTRUKCE

Krásné bydlení zevnitř i zvenku

Většina lidí si potrpí na vzhled vlastního domu a není jim jedno, jak vypadá zvenku. Proto se starají nejen o interiéry, ale velkou péčí zahrnují také exteriéry. Voda je jedním ze čtyř základních elementů, bez kterých se lidský život neobejde. Voda je třeba už na stavbě, potom pro bydlení a také na zahradu, proto je důležité promyslet si, zda opravdu chcete veškerou vodu získávat pouze z kohoutku a zbytečně ji platit. Přece nebudete zalévat květiny drahou pitnou vodou?


Nechcete-li ani vy být závislí na vodě z vodovodu, nechte si zbudovat vlastní studnu. Nevíte-li, zda se na vašem pozemku nachází spodní voda, nechte si udělat nejprve hydrogeologický průzkum a posudek, který vám řekne, zda je vůbec možné u vás studnu vybudovat. Pokud ano, pak je třeba se rozhodnout, jakou studnu si budete přát a jakou je u vás z hlediska podloží bezpečné vybudovat. Prokáže-li hydrogeologický průzkum, že stavbě studny nic nebrání, je třeba se rozhodnout, zda studnu vykopat nebo vyvrtat.


Oproti kopaným studnám mají vrtané hned několik výhod. Vrtané studny mohou být podstatně hlubší než kopané, mohou se tak dostat k čisté spodní vodě, která není znečištěna přítokem povrchových vod a které je dost i v zimě nebo v období sucha. Pokud již na zahradě máte kopanou studnu, ale nejste spokojeni s jejím zdrojem vody, není žádný problém ji využít jako základ pro vrtanou studnu. Už vás nebude trápit neustále kolísající hladina vody závislá na množství srážek, díky vrtané studně získáte celoroční stabilní zdroj vody.


Obraťte se i vy na profesionální stavební firmy, které se zabývají vrtáním studní a vyberte si tu nejlepší. Získáte tak vlastní zdroj kvalitní vody po celý rok a nebudete závislí na obecním vodovodu. Ušetřete za vodu, když můžete, a rozhodněte se pro vrtanou studnu.

Zpět
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně