CO SE DĚJE NA STAVBĚ ANEB
JAK NA STAVBY A REKONSTRUKCE

Velmi znečištěný zátěžový koberec lze snadno vyčistit pomocí hloubkového čištění

 

Mokré hloubkové čištění kobercůProstory zádveří při vstupu do mateřské školy musejí být vyřešeny důmyslně a prakticky. Velmi vhodným materiálem na podlahu se jeví koberec. Ne ten klasický, ten by byl brzy zničený kvůli vysoké frekvenci pohybu po něm. Ale koberec zátěžový, který je určený do prostor, jež jsou velmi namáhány. Zátěžový koberec sice vydrží opravdu vysokou zátěž, ale i při každodenním vysávání se za nějakou dobu ušpiní natolik, že nevypadá příliš pěkně. Každodenní chození v botách suchých i mokrých, od bláta i od rozsoleného sněhu, zanechá svoje stopy a ani pravidelný a pečlivý úklid nepomůže obnovit jeho původní barvu.


Hloubkové čištění se sice provádí za mokra, ale koberec po něm zůstane pouze vlhký


Řekli byste si, proč tedy ve školce nenahradí koberec pevnou podlahovou krytinou. Je to z toho důvodu, že v deštivých dnech nebo ve dnech se sněhovou nadílkou dokáže absorbovat většinu vody, kterou si příchozí děti i rodiče do školky donesou na své obuvi. Pevná podlaha v další místnosti a v šatnách již pak není tolik znečišťována. Kupovat ale každoročně nový kus zátěžového koberce není ekonomické. Lepším řešením by bylo koberec nechat vyčistit. Ale ne ledajakým způsobem a už vůbec ne ručním čištěním. Při něm by stejně většina nečistot zůstala v koberci a čistý by se zdál pouze jeho povrch.


Dokonalou očistu zátěžového koberce provede firma Čištění koberců Praha nebo Čištění koberců Plzeň pomocí mokrého hloubkového čištění. Volba firmy bude záviset na regionu, ve kterém se vaše školka nachází. To, že se jedná o mokré čištění, ale neznamená, že se při něm koberec zcela promáčí. Tato technologie čištění využívá principu tlakového vstřikování čisticího roztoku do koberce a zase jeho okamžité odsání zpět, opět pod tlakem, čímž se koberec vyčistí v celé jeho hloubce, nejen na povrchu. Toho lze docílit pouze s použitím speciálních čisticích strojů, který firma Čištění koberců Praha nebo Plzeň nakoupila od špičkového výrobce čisticí techniky, firmy Kärcher. Od stejné značky používá také čisticí roztok, který je velmi účinný a zároveň jemný i k dětské pokožce. Ihned po vyčištění a proschnutí koberce s ním může být dítě dlouhodobě v kontaktu a nehrozí vznik jakýchkoli kožních problémů. Proto je vhodné pomocí hloubkového čištění od firmy Čištění koberců Praha nebo Plzeň vyčistit i ostatní koberce, které se v prostorách školky nachází. Také čalouněný nábytek, polstrované židle nebo postelové matrace mohou být důkladně vyčištěny pomocí hloubkového mokrého čištění. Jeho využití je všestranné, proto neváhejte a objednejte si jej, aby zase vaše koberce mohly, a nejen ony, zářit novotou a také příjemně vonět.

Zpět
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně