CO SE DĚJE NA STAVBĚ ANEB
JAK NA STAVBY A REKONSTRUKCE

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

Pokud vlastníte byt nebo rodinný dům, mělo by vás zajímat, jak svůj majetek řádně ochránit! Před čím? Hrozeb je celá řada. Vaši nemovitost může poškodit vichr, kroupy, silný mráz, přepětí v síti, záplava a třeba i neopatrný soused. Nabízí se 2 základní varianty v podobě pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Stačí jen jedna, nebo se vyplatí mít obě?
 

Charakteristika pojištění nemovitosti

pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je tu od toho, aby pokrylo škody na nemovitosti jako takové. Vztahuje se na byt i rodinný dům, pojistit lze také rekreační objekt. Kromě budovy se vztahuje také na vybavení zahrady – například na septik, garáž, bazén, plot apod. - a na přilehlé stavební součásti.

  

Charakteristika pojištění domácnosti

Na rozdíl od pojištění nemovitosti se pojištění domácnosti vztahuje na věci movité. Do pojistného krytí spadá vybavení domácnosti (např. koberce, spotřebiče, nábytek a další), dále také domácí zvířata a dokonce i peníze a cennosti. Tento typ pojistky ale nelze sjednat pro rekreační objekty. Je možné jen pro domácnosti, které jsou obývány minimálně 270 dní v roce. Velké oblibě se těší pojištění Bezpečný domov od ERGO pojišťovny. Nabízí kombinaci širokého rozsahu krytí a dobré ceny.
 

Jde to i dohromady!

pojištění domácnostiV ideálním případě byste měli mít sjednány oba typy pojištění. Můžete si je sjednat každé zvlášť, nebo v podobě majetkového pojištění. U něj ale platí stejná podmínka jako u pojištění domácnosti – je možné ho sjednat jen pro objekt, který je obýván minimálně 270 dní v roce.

 


Jak se zachovat při pojistné události?

Ze všeho nejdůležitější je, abyste pojišťovně podali důkaz o škodě. Je žádoucí si vše vyfotografovat. Do pojišťovny zavolejte co nejdříve a domluvte si návštěvu likvidátora. Je-li to možné, nechte poškozené věci ve stavu, v jakém jsou. V žádném případě se nesnažte s věcmi manipulovat a ještě více je poškodit.  

Zpět
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně